Dua Sözleri - Güzel Sözler,Anlamlı Sözler,Kısa Aşk Sevgi Sözleri

Dua Sözleri


Dua Sözleri, En Güzel Dua Sözleri, Anlamlı Dua Sözleri, Çok Güzel Dua Sözleri, Dua Mesajları, Harika Dua Sözleri, Etkileyici Dua Sözleri, Full Dua Sözleri, Dua Sms'leri, Kısa Dua Sözleri, Kısa Anlamlı Dua Sözleri,En Anlamlı Dua Mesajları. Dua ile İlgili Kısa Sözler, Özlü Dua Sözleri, Etkili Dua Sözleri 

Bir aşığın en güzel duasıdır,onu benim için beni de onun için hayırlı kıl.Rabbim dualı bir hayat yaşayan,duasını hayatına taşıyan,başkalarının duasını alan ve duası kabul olan kullarından eylesin inş.

Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru..

Bu güzel gecede Ya Rabbim Yalvarışım yakarışım rahmetine güvenimden her şey kudretinden içimdeki kırık gırgın kalp Allah Allah Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden 

Ey benim güzel mevlam! Benim senden istediklerimi değil; Senin bende görmek istediklerini yaşat bana. 

Dualarımın Kabul Olmasını Engelleyen Bütün Günahlarımı Affet ALLAHIM 

Allahım bizi cehennem azabından koru 

sağnak sağnak \” RAHMET \” yağsın hayatına hergün \”RESULLAH\” girsin rüyana \” MELEKLER \” amin desin duana, kalbine Nur Hanene huzur dolsun

Allahım bizleri senin yolundan ayırma.Razı olduğun kullarından eyle.Günahlarımızı af eyle 

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. 

Ey Rabbim! Bizlere seni hatırlatan haller, seni anlatan diller, sevginle dolup taşan aydınlık kalpler nasip eyle. Rahmetini bir an bile çekme üzerimizden. 

Beni benden alıp Sana (c.c) getiren yola, beni kendinden soğutup sana bağlayan kul'a, isyankar yanımı silen dua'ya, şükürler olsun Rabbim sana. 

Ya Rabbi, dili dualı, kalbi imanlı dostlardan uzaklaştırma bizi. 

Allah'ım başladığımız yeni günde senden hayır diliyoruz ve bugünün içinde şerlerden sana sığınırız bizleri doğru yolundan ayırma. Amin.

Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan, Yüce Allah tüm dualarımızı kabul eyle. (amin) 

Allah'ım! Beni arkamdan gıybet edeceklerle değil, ruhuma Fâtiha okuyacaklarla muhatap et. Duamızı kabul et bizim, sana en yakın yerde ölelim. 

Ruh'ta ve beden'de rahatlık olmadıkça 'Döşek' rahat olmuş neye yarar. Rabbim cümlemize 'İç Huzuru' versin. Amin.  

Allah'ım! Kalbime Senin korkundan öyle bir pay ver ki, nefsim günah işlemeye yöneldiğinde, o korku benimle günahım arasına girsin. Amin. 

Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyelim… 

Allahım! Ben elimden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler için ellerimi sana açtım! 

Rabbim; seni tanımayanları, bizim tanımamıza izin verme amin.  

Seni ALLAH’a Yaklaştıracak Şey, Sadece ALLAH’tan İstemen, Sadece O’na Yalvarmandır. Seni İnsanlara Yakın Ve Onlar Nezdinde İtibarlı Kılacak Şey İse, Onlardan Hiçbir Şey İstememendir. * Ebu Bekir El-Verrak

Sabah Namazına kaldırırım seni,Kahvaltını hazırlarım,Ümreye gideriz Kabe'de 7 tur atarız,zemzem suyu içeriz ve,Hurma ağacının gölgesinde Hurma yeriz,Ve "Bismillahirrahmanirrahim 'deriz şeytan taşlarız Amin

Umutsuz olma, olmaz deme !Umutları var eden, sebepleri yaratan,-olmazları olduran ALLAH var 

Allah'ım! kalbimizi nifaktan , amellerimizi riyadan temizle , gözlerimizi haramdan uzak eyle! Amin. 

Alnımı seccademden, Kur'an'ı elimden, Beni Senin yolundan ayırma Rabbim ! 

"Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! duamı kabul et! (İbrahim Suresi: 40. Ayet.)

Ya Rab! Kabul olmuş bir dua serinliği ver yüreğime. 

Allahım kalbimize sevgini, seni sevenlerin sevgisini nasip et..Kimisi zamana kimisi şansa bıraktı, Ben sana bıraktım Yarabbim.. 

Ya RAB! Onun gelmesi için, öyle bir dua ögret ki bana, O bile amin desin.  

Alemlerin Rabbi olan ALLAHIM; yalnız sana kulluk eder ve ancak senden yardım dileriz. Bizi dosdoğu yola ilet. Nimet ve ikramda bulunanların yoluna, gazaba uğrayanların ve kaybedenlerin yoluna değil. Amin. 

Sayısız kapın var, hayırlısını aç Allah'ım. 

Kullarım, sana benden sorarlarsa, muhakkak ki ben çok yakınımdır. Bana dua edenin duasına hemen icabet ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola girebilsinler. (Bakara Suresi: 186. Ayet)

Sizleri karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için melekleri ile birlikte üzerinize rahmet ve bereket indiren O'dur ve O, müminlere çok merhametlidir. (Ahzab Suresi:43. Ayet) 

Rabbim, daima zorumu kolay eyle, sağlığımı daim eyle. Amin.  

Ey Rabbimiz! Bize bol sabır ver, müslüman olarak bizim canımızı al.” (A'raf 126) 

Allahım Beni sen kaldır ki kimseler yıkamasın.Sadi şirazi 

Rabbim yavruları annesiz, anneleri de yavrularından ayırmasın. Amin.

Allah’ım! Bana ve Benimle Beraber Bu Dua’yı Okuyan Dostlarıma,, İman, İhlas, Huzur, Sağlık, Mutluluk, Helal Kazanç; Güç ve Sabır Ver. 

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi. 

Benim güzel Rabbim! Beni, ailemi ve sevdiklerimi zamanın kötülüklerinden koru. Amin. 

Ne güzel dua: Senin affedeceğin çok kulun var ama beni affedecek Senden başka kimsem yok. Beni de affet Allah'ım!  

Allah'ım Şeytana ve nefsimize kızmakla oyalanmamızı engelle, İyilik yaparak ve dua ederek bu büyük cihadımızda bizi kazançlı çıkar. 

Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Amin. 

Gözleriniz yaşardığı vakitte hemen dua edin. Zira o andaki duanız makbuldür.  

Ey güzel Allah'ım; Ben elimden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler içinse ellerimi sana açtım. Cümlemize yardım eyle. Amin.  

Rabbimiz! Biz iman ettik; öyleyse bizi affet; bize acı! Sen merhametlilerin en iyisisin.(Mu'minun Suresi: 109. Ayet.) 

Allah, kalbinde kötülük biriktirenlere fırsat vermesin. Allah kalbinde kötülük biriktirenlerden de eylemesin. Amin.  

Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım. Onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım Rabbim. (Mu'minun Suresi: 97-98. Ayetler.)

ALLAH’ım; Önce komşuma ver sonra da bana.. Razıyım bana kalan paydan çoğa da aza da.. Şükürler olsun verdiğine de aldığına da. 

Yavrularımıza, hayırlı kısmetler, başarı, huzur, bereket ve sağlık içinde bir ömür lütfeyle! Onları her türlü kötülüklerden ve zararlı alışkanlıklardan muhafaza eyle Allah'ım! 

Bizi, sürekli kötülüğü emreden nefislerimizin merhametsizliğine ve insî, cinnî şeytanların acımasızlığına terk etme.. ilahî güç ve sıyanetinle te’yîd edip mâsivaya el açmaktan müstağni kıl.. işlediğimiz kötü amellerden ve kendi dar anlayışımız yüzünden teferruata dair hususları da sayıp dökerek mübalağa ettiğimiz isteklerimizden dolayı rahmetinden mahrum eyleme! 

Rabbim, en sevdiğini en sevdigimiz eyle; ve değmesin sana yaklaşmayacak sevgi yüreğime.. 

"Rabbim, kalbimizi emanet edebileceğimiz insanlarla karşılaştır bizi." Münir Üstün. 

İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. 
Dua Sözleri


Allah’ım, sen benim rabbimsin, senden başka mabud yoktur, ancak sen varsın, beni yoktan yaratan sensin, ve ben senin kulunum, gücüm nispetinde sana verdiğim ahdimde ve sözümde duruyorum, işlemiş olduğum kötü şeylerin şerrinden sana sığınırım, bana olan nimetlerini ve günahlarımı da sana itiraf ederim, benim günahlarımı affet çünkü senden başka bağışlayıcı yoktur. Senden başka hiç bir ilâh yoktur, seni bütün noksanlıklardan, tenzîh ederim. Gerçekten ben, nefsime haksızlık edenlerdenim. 

Allahım ayıplarımı ört ve beni korkularımdan emin kıl.

Allahım göğsümü daraltan herşeyden kalbimi temizle 

Allah’ım bilerek şirk koşmaktan sana sığınırım. Bilmeyerek koştumsa beni affet, sen her şeyi bilirsin. 

Hayat dediğin koca bir yalan, Dünya nimetleri insanda bırakmadı imân, Azrail geldi mi ne can kalır ne de canan, Rabbim nasip eylesin iman ve de kuran...

“DUA” sevgiliye yazılmış bir mektup gibidir.. Zarfın içerisine yüreğini koyanın, duası kabul edilir.. “Hiçbir uzak, Duanın erişemeyeceği kadar uzak değildir..” 

Ey büyük Allah’ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma! 

Allahım ayıplarımı ört,ve beni korkularımdan emin kıl 

Ben Seni Şiir Yapamam Sevqili...Ne O Öyle Herkesin Aqzında...Olacaksan Dua'm Ol...Yalnız RABBİM Ve Benim Aramda... 

Allah’ı hamd ve tesbih ederim. Allah’tan başka ilah yoktur ve O en büyüktür. 

Zamanla değil, dua ile gelir beklenen! Selam ve Dua ile. 

Allahım bizleri merhametinden mahrum bırakma, takva üzere olan ve sırat-ı mustakim üzere olanlardan eyle. Ölene kadar bizi bir an olsun nefsimize yenilen kullardan eyleme. Amin.

Birine verebileceğin en güzel hediye, duadır. Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi.. Allah katında duadan makbul ve kıymetli hiçbir şey yoktur. . Allahım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi alıp götür… Sen dualarımı kabul et. Amin. 

Allahım; kulağımdan ve gözümden beni ölünceye kadar faydalandır. Dinimde ve bedenimde bana sağlık ve güvenlik ver. Amin.

 Dua ibadetin kendisidir. Hadis-i Şerif.  

Allahım, kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve şehvetimin şerrinden Sana sığınıyorum. Senden; kurtuluşu, yasaklardan uzak durmayı ve tok gözlülüğü istiyorum. 

Allahım; fayda verecek bilgiyi bana öğret ve ilmimi arttır. Fayda vermeyen ilimden, korku duymayan kalpten, kabul edilmeyen  duadan, doymayan nefisten, insanı maddi ve manevi huzursuzluğa düşüren açlıktan, hıyanetten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, düşkün ihtiyarlıktan, sıkıntılı yaşlılıktan sana sığınırım. 

ALLAHIM Doğduğum Gün Emanet Ettiğin O Tertemiz Kalbimi, Aynı Temizlikte SANA Sunmayı Nasip Eyle. 

Senin çöller kadar günahın varsa, Yaradanın denizler kadar merhameti var. Yeter ki sen et duanı.  Ayetlerinin yüzü suyu hürmetine bu mübarek günde, onun da kalbini bana ısındır rabbim. Amin. Allahım Eş diye yazmadığını, aşk diye çıkartma karşımıza. 

Îki Ses Vardır Beni Kendime Getiren,, 'Biri Ezân Sesi Diğeri SeLâ' Biri HâLa, Yaşadığımı HatırLatır. Diğeri, Bu ALemde Misafir OLduğumu.. Bu gün ve sonraki günlerin senden hayrını istiyoruz ALLAHIM AMİN 

Kalbi ile dili bir olan insandan korkma ''demiş Şems-i Tebrizi ! ...Rabbim dili süslü kalbi fesatlar İnsanlardan bizi korusun..

Yâ Râbbî; Niyet ettiğimiz cümle işlerimizi hakkımızda hayır eyle. Lutfûndan nasip kıldığına da gönlümüzü râzı eyle ! -bizi bize bırakma ! 

“Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” (Bakara Suresi 286. Ayet) 

ALLAH'ım sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, günahlarımızı affet. Bizleri cehennem azabından koru. Amin.

Allahım! Davranışlarımızı İnancımızla bütünleştir Sözümüzü de Özümüzle birleştir.. 

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle gündüzü geceyle örtüyorsan bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. 

Ya RAB.! SANA karşı olan mahcubiyetim bana yeter. Başkasının önünde beni mahcup etme! Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin. 

Allahım yaradılışımı güzel takdir ettiğin gibi, ahlakımı da güzel eyle. 

Ruhta ve bedende rahatlık olmadıkça Döşek rahat olmuş neye yarar. Rabbim cümlemize İç Huzuru versin. Amin 

Ey Allahım! Beni, bana nasip etmeyeceğin bir şeyin peşine düşürme! 

Ey Rabbimiz! Günlerimizi geleceğimize hazırla ve hayatımızı bereketli ve mağfur kıl! Rabbim! Beni yüreği paslanmış, adını anmayı unutmuş insanlarla karşılaştırma! Amin.

Şu dünyada güzel olan ve temiz kalan her ne varsa, Sen onları kötülerin ve kötülüklerin, uzanamayacağı yerlerde sakla Allah'ım...Aminnn🙌

''Rabbimiz! Bizi inkar edenler için bir fitne konusu kılma (onlara mağlup etme), bizi bağışla! Ey Rabbimiz! Mutlak galip ve hikmet ve hikmet sahibi ancak sensin.'' (Mümtehine Suresi:5)

Allah'ım bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz büyük küçük tum gunahlarimizi bağışla Yarabbi bizi doğru yoldan ayırma Amin

Allahım nefislerimizin kirlerinden, lekelerinden arındır ve günahlarla âlûde şu kullarını şekâvete götüren yollara düşmekten muhafaza eyle.. 

Yüce Mevlam... Bana öyle bir insani sevdir ki, o insanın kalbinde ilk sen olasın ve ben o insanın kalbinde seni bulayım!

Allah’ım sen yüregime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi alıp götür… Sen dualarımı kabul et. Amin. 

Hüzünlerimi hayra çeviren Allahım! Dilimi duasız, gönlümü sensiz bırakma. Rabbim bizleri her iki dünyada rezil etmesin. Bizleri karşısına kaybedenlerden değil, her iki dünyasında da kazananlardan eylesin inşallah.

Rabbimiz! Biz zayıf ve kusurlu kullar, nefislerimizi dizginlemekten âciz kaldık. Bizi nezdinden bahşedeceğin tam bir azm ü ikdamla ve “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah - Gerçek havl ve kuvvet sadece Allah’tandır” hazinesinden lütfedeceğin kuvvetle destekle.. 

En güzel dualardandır, başkasının haberi olmadan yapılan... Adınızın bugün çok anılması dileğiyle…

Rabbim! Yuvalarımıza saadet ver, ömrümüze bereket ver, kazancımızı helalinden eyle! 

Allahım! Amellerimizi ihlasla derinleştir ve ümitlerimizi de yesin insafsızlığına bırakma! Duası olmalı insanın bütün sevdiklerini içine alabileceği. Bir de seccadesi göz yaşlarıyla Rabbine ulaşabileceği. Dua, inen ve henüz inmeyen her musibet için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir. (Hadis-i Şerif) Rabbim bizim hakkımızda iyi düşünenlere, düşündüklerinin iki katını nasip etsin. Kötü düşünenlere de sadece düşündüklerini versin. 

Allahım, senin için oruç tutan kullarına ahirette açlık ve susuzluk çektirme. Onları cennet ve cemalinle, Reyyan ve Kevserinle ödüllendir, amin. 

Allah'ım bize Recep ve Şaban'ı mübarek kıl ve Ramazan'a ulaştır! (Hadis-i Şerif) 

Ey rızıkları üzerine alan Rabbim! Herkesin rızkını vermeye ancak sen kefilsin. Bize helal rızıklar lütfet. Amin!

ALLAH'lM! Ruhumu Daraltma, Kalbimi Karartma, Darda koyup Aratma, Hak yolundan Saptırma, Beni SENDEN Başkasına YALVARTMA. Amin. 

ALLAHIM Sustugumda konusanim,,Yanlizligimda dostum,,,Agladiğimda tesellim,,Merhametinle sen ol ALLAHIM,, Beni sensiz bırakma,,Şifam,,Darlıgımda genişliğim,,,Günahımda sevabım,,,Merhametinle sen ol ALLAHIM... Geriye benden bişey bırakma,,,sıratta yoldaşım,,,Hesap gününde beratim,,,Mahşerde AFFIM. Merhametinle sen ol ALLAHIM AMİN.

Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl Allah'ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya Rabbim. 

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.

Rabbim bizden uzak tutsun, demir paradan daha bozuk insanları!

Yarabbi ben düşmanlarımı yenmeğe kadirim. Sen beni dostlarımdan koru.

Ben ancak beni yaratana taparım. Şüphesiz ki O, beni doğru yola iletecektir.» (Zuhruf-27. Ayet) 

Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla Geceyi örtü, uykuyu dinlenme, gündüzü de yeniden dirilip yeryüzüne yayılma vesilesi yapan Allah’a hamdolsun! Beni yattığım yerden diriltip kaldırdığın için –ki eğer dileseydin uykumu sonsuza dek sürdürürdün- Sana sonsuza kadar kesilmeyen ve yaratılmışlarca saymakla bitirilemeyen hamdler olsun!

Hayat, fırtınanın geçmesini beklemek değildir ki!. Yağmurda dua etmeyi becerebilmektir.. 

Sen sevdirmezsen sevemeyiz; Kalbimizi cemâline ve kemâline hayran eyle Allah'ım. Kulluğunun kapısından ayırma Ey Rabbim.


Ben hep inandım ve inanıyorum duaların uzakları yakın kıldığına, yürekleri bir tuttuğuna! Allah'ım Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle

Allah’ım ; Yağmurunu göğümüzden, İyilerini gönlümüzden Annemizi evimizden Hiç eksik etme.. Aminnn...

Mekke ufuklarında Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin selamı şefaati üzerinize olsun. Amin.

Tövbe güvercini kalbinize konsun. Saadet kervanı gelip kapınızda dursun. Yarın mahşerde Hz.Muhammed (s.a.v) komşunuz olsun. Amin! 

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle gündüzü geceyle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört.. 

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et.

Şu dünyada güzel olan ve temiz kalan her ne varsa, Sen onları kötülerin ve kötülüklerin, uzanamayacağı yerlerde sakla Allah'ım... Aminnn

Beni benden alıp Sana getiren yola, beni kendinden soğutup sana bağlayan kul'a, isyankar yanımı silen dua'ya, şükürler olsun Rabbim sana 

ALLAH'ım sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, günahlarımızı affet. Bizleri cehennem azabından koru inşallah. 

Ey Rabbü’l-Âlemîn. İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle. 

Allah sükûnet bulasınız diye geceyi yarattı . . .( Mü'min Sûresi-61 )

Küçük çocukların kabul olan Duâların'dan istiyorum Allah'ım . .

Allah bir kapıyı kaparsa, bin kapıyı açar . . . ( Hz. Muhammed S.a.v )

Ey benim güzel mevlam! Benim senden istediklerimi değil; Senin bende görmek istediklerini yaşat bana. Amin. 

Öyle bir dua et ki; Günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın! Şeytandan yaradana sığın ki; nefsin seni değil, sen nefsini yakasın.

Ya Rahman! Bize senden başımıza gelen her sınava sonuna kadar dayanmayı ve sonuna kadar sana teslim olmayı, bu sınavlardan başarıyla çıkmayı nasip eyle. Amin.  

Ya RAB.! SANA karşı olan mahcubiyetim bana yeter. Başkasının önünde beni mahcup etme! Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin. 

Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.

Rabbimiz! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver. Gözlerimizi kapatan perdeleri kaldır, nurunla doldur yüreklerimizi. Amin. 

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle gündüzü geceyle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört Allahım. 

Ömrümüzü, günlerimizi ve bu cumamızı mübarek kıl, Allah'ım bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle Ya Rabbim. 

Rabbim; seni tanımayanIarı, bizim tanımamıza izin verme amin.

Ey benim güzel mevlam! Benim senden istediklerimi değil; Senin bende görmek istediklerini yaşat bana. 

Allah'ım! Bizleri geçici heveslerle değil, Bizim için nasip ettiğin hayırlarla Sevindir. Âminn...

AIIah’ım! ZeIiI oImaktan ve ziIIete uğramaktan sana sığınırız!

Yâ Rabbî Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme... Amin.. 

Allah'ım! Beni arkamdan gıybet edeceklerle değil, ruhuma Fâtiha okuyacaklarla muhatap et.

Dua’mdaki gözyaşım kadar edepliydi içime düşen aşk…

Sizden biri dua edince ‘Ya Rabb! Dilersen beni affet! Ya Rabb dilersen bana rahmet et!’ demesin. Bilakis, ısrarla istesin, zira Allah (a.v.c.) ı kimse zorlayamaz. -Hadis-i Şerif- 

Yüce Allah'ım! Kalp sarayımızın sahibi Sensin. Öyle bir yâr nasip eyle ki bu saraya, sürekli Sana secde etsin. 

Son nefsimizde inşaIIah La İIahe İIIaIIah Muhammeden RasuIuIIah demeyi MevIa’m bizIere nasip eder.

Rabbim, seni sevene sevdir beni.

Allah’ım, benim çok sevdiğim insanlar var, bana acılarını yaşatma… 

Gözyaşı AIIah içinse eğer, mübarek ve mukaddestir. Gözyaşı pişmanIıktır, gözyaşı tövbedir, gözyaşı gözün niyazıdır duasıdır. 

Allahım ömrümüzü ve günlerimizi sana teslimiyetle kıl,  ve bizleri sırat-ı mustakim üzere kalabilenlerden eyle Ya RABBİM. 

Ey merhameti sonsuz Rahmanım! Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, ve bizleri dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından koru! 

Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru…

Allah’ım! Bizi iyilik kılığına bürünmüş kötülüklerden koru… Amin.

Allah’ım, benim çok sevdiğim insanlar var, bana acılarını yaşatma. Amin. 

AIIah’ım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi aIıp götür… Sen duaIarımı kabuI et. Amin.

Yuvasız kuşa bile dal verip yuva kurduran Rabbim.. Hakkımızda en hayırIısı neyse bizlere de onu nasip eyle. Amin. 

Rabbim hiç kimseyi taşıyamayacağı yükü yüklemesin; Kaldıramayacağı acıyı göstermesin. Amin.

Ya Rahman! Son nefesimizde La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah demeyi  bizlere nasip eyle. Amin.

Rabbim! Dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet.

Allah'ım derdi olanlara deva, hasta olanlara şifa, Borcu olana eda, sıkıntılı olana ferahlık ver. Bizleri sevdiklerimizle imtihan etme. Amin.

Ya Rabbi, dili dualı, kalbi imanlı dostlardan uzaklaştırma bizi. Amin. 

Gözyaşı Allah içinse eğer, mübârek ve mukaddestir. Gözyaşı pişmanlıktır, gözyaşı tevbedir, gözyaşı gözün niyazıdır, duâsıdır. 

Ya Rab. Sana karşı oIan mahcubiyetim bana yeter. Başkasının önünde beni mahcup etme! Beni Sen kaIdır ki, kimseIer düşürmesin.

Rabbim hiç kimseyi olmayacak şeyi istemekle, gelmeyecek olanı beklemekle, ihanetin ne olduğunu dosttan öğrenmekle sınamasın.

Hüzne müptela olmuş yüreğimden dua dua sen düşüyorsun kalbime; Kabul et Rabb’im, duama ortak olan yari ömrüme de ortak et. 

Ya Rabbi! Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri! Amin.

Allah’ım, nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. Amin.

Rabbim! Bizleri sıkıntıyla, hastalıkla ve sevdiklerimizle imtihan etme.

Rabbim! Hakkımda hayırlı olmayanın, kalbime girmesine izin verme. Bu aciz kulunu, kalbi ile imtihan eyleme, Amin.

Hiçbir uzak; duanın erişemeyeceği kadar uzak değildir.

Allah’ım, senin için oruç tutan kullarına ahirette açlık ve susuzluk çektirme. Onları cennet ve cemalinle, Reyyan ve Kevserinle ödüllendir, amin.

Duası olmalı insanın; bütün sevdiklerini içine alabileceği. Bir de seccadesi; göz yaşlarıyla Rabbine ulaşabileceği.

Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme… Ey Rabbimiz! Günlerimizi geleceğimize hazırla ve hayatımızı bereketli ve mağfur kıl! 

Rabbim bizleri her iki dünyada rezil etmesin. Bizleri karşısına kaybedenlerden değil, her iki dünyasında da kazananlardan eylesin inşallah.

Rabbim bizim hakkımızda iyi düşünenlere, düşündüklerinin iki katını nasip etsin. Kötü düşünenlere de sadece düşündüklerini versin.

Aslında insanlar sadece dua ederken dürüsttür.

Rabbimiz! Bize günahlarımızdan temizlenecek sebepler ver.. Gözlerimizi kapatan perdeleri kaldır, nurunla doldur yüreklerimizi. Amin.

Hüzünlerimi hayra çeviren Allah’ım! Dilimi duasız, gönlümü sensiz bırakma.

Allah’ım! Kalbime Senin korkundan öyle bir pay ver ki, nefsim günah işlemeye yöneldiğinde, o korku benimle günahın arasına girsin. Amin.

Allahım hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda ver. Rezzak ismin ile rızkımızı arttır, kimseye muhtaç etme!

Hüzne müptela olmuş yüreğimden dua dua sen düşüyorsun kalbime ; Kabul et Rabb’im duama ortak olan yâri ömrüme de ortak et.

Duama en çok sen dahil olunca, ısrar ediyorum. Ve biliyorum ki Rabbim, duada ısrarcı olanı sever. 

Allah’ım, nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört.

Ey rızkları üzerine alan Rabbim! Herkesin rızkını vermeye ancak sen kefilsin. Bize helal rızklar lütfet. Amin!

Allah’ım başladığımız yeni günde senden hayır diliyoruz ve bugünün içinde şerlerden sana sığınırız bizleri doğru yolundan ayırma. Amin.

Allahım! Ben elimden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler için ellerimi sana açtım!

Rabbim! Beni yüreği paslanmış, adını anmayı unutmuş insanlarla karşılaştırma, Sen duaları kabul edensin. Amin. 

Ey yüreğinde aşk derdi olmayanlar, kalkın ve eşsiz Sevgili’ye aşık olun!

Bir duaya yaslıyorum kalbimi Allah’ım sen bilirsin kaderimi nereden yazılmamışsa oradan çek kurtar yanlışa uzanan ellerimi.

Rabbim; seni tanımayanları, bizim tanımamıza izin verme amin.

Allah’ım! Bana ve benimle beraber bu duayı okuyan herkese iman, ihlas, sağlık, mutluluk, helal kazanç; güç ve sabır ver. Amin.

Allah’ım onun gelmesi için öyle bir dua öğret ki bana, o bile amin desin.

Ey duam! Kalbimin kırılan yanlarına iyi gelen tek ilaç sensin. Elhamdülillah! 

Ya Rab! Yari düşür gönlüme diye ettiğim duanın her hecesinde yalnız senin özlemin vardı.

Güzel Mevlam; Yavrularımızı incitme. Başkalarının üzmesine izin verme. En büyük acı, evlat acısıdır. Ne bana, ne de düşmanıma yaşatma. Amin.

Maviliğin gökyüzüne sığmayan sonsuzluğunda ve herkes uykudayken güneşin doğusunu seyretmek gibi bir şey;sevdiğine sevildiğin için dua etmek.

Kusursuz bir dost ararsan bir ömür biter, teselli ararsan gözyaşı yeter, sevmek istersen ALLAH VE RESULU YETER. 

Bir gece dua ettim “Rabbim beni hayırlarına nasip eyle” dedim. Rabbim seni çıkardı karşıma.

Ben benim için en hayırlısı nedir bilemem, Ama sen bana, benim için en hayırlı olanı ver Allah'ım

Aşk hakkım mıdır bilemem ama HAKK AŞKIMDIR ELHAMDÜLİLLAH.

İmtihan dünyası burası, Şükür ister... Sabır ister... Tevekkül ister... Öldüm, bittim dediğin anda gelir en güzel mucizeler ... Hayat, Her şeye rağmen yaşamaya değer... T.Tuğba Baş

Ey Allahım senin kapına doğrulukla gelen iflas etmiş az bir yiyeceği olan kimseye lütfunla ihsanda bulun günahı büyük günahtır o halde sen büyük günahı affet.. şüpesiz o garip günahkar ve zelil bir kuldur hata üstüne hata nisyan isyan hep ondan sadır olan ihsan

Sonra Rabbime el açıp dedim ki , " Ne olur Allah'ım, onsuzluk imtihanım olmasın "

Sana Allahı hatırlatanı sev,Gerisini boşver..Hikmet Anıl Öztekin..

Duanız olmasa idi, ne kıymetiniz olurdu. (Furkan 25/77) Dua edin , kabul edeyim. (Mümin 40/60) Buyurmuşsun. Hepsine, âmin diyor ve fasıl fasıl dualara başlıyorum. Ya Rab! Etmesi bizden, kabulü Sen' den!

Bol kerem ve bol lütuf sendedir, o halde benim bütün günahımı affet ve bağışla.

Rüyaların en güzelini görürken Allahın seni koruması için gönderdiği meleğin kanatları öyle büyük olsun ki en masum anında sana kimseler  zarar veremesin..

Gün bitse bile gökyüzünde daha günler bitmedi çünkü dilde söz çiçekte renk ve zamanda gelecek bitmedi kalbinde umudun hiç eksik olmasın..

Ve elbette yaşayacak birgün herkes ya aldığı duaları ya ahları..

Allahım senden faydalı bir ilim temiz bir rızık makbul bir amel dilerim.

Allahım senin yolundan ayırma bizi sevginle koru, merhametinle affet..

Allahım bize senin sevgini seni sevenlerin sevgisini ver.Cennetini kazanabilmeyi sana layık kul olabilmeyi nasip et.

4.“Ve HU ve meakum eyne ma küntüm”(57 HADİD-4)“Nerede olursanız olun, sizinledir”

Senin cöller kadar günahın varsa, Yaradanın denizler kadar merhameti var. Yeter ki sen et duanı.

Hayırlı gunler dostlar. Rabbim, şu an dört duvar içinde kalmışlari sevdiklerine nasip etmesi dileğiyle.


Allah’ım sen yüreğime huzuru üfür. Sen sıkıntımı rüzgar gibi alıp götür… Sen dualarımı kabul et. Amin.

Ben duanın kabul edilmemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin olmaması kaygısı taşırım!

Sustum ve sana havale ettim rabbim, bilirim ki sen her şeyin en iyisini bilensin, karşılıklarını ben değil sen verirsin. 

Allah’ım! Bu dünyaya nasıl masum ve günahsız geldiysek; bizlere yine huzuruna masum ve günahsız dönmeyi nasip eyle. Amin. 

Rabbim! Yuvalarımıza saadet ver, ömrümüze bereket ver, kazancımızı helalinden eyle! Rızana uygun şekilde yaşamayı nasip eyle. Amin.

Her ezana karışan dualarım vardır benim sevgili Adın geçer, İçim yanar... Adın geçer, Gözüm dolar... Adın geçer, Vakit durur... Adın geçer, Ömrüm bitecek gibi olur... Yanımda olmasanda sevgili, Derdimize sarılıp sabredip, Beklemek düşer... Kimse anlamasa da derdimizi sevgili, Bize içten bir EYVALLAH demek

Allah dualarımıza kavuşmayı engelleyecek ne kafar günahımız varsa affeder inşallah

YA RABBİM! Kaderimde muhtaç olma varsa! O muhtaçlığım Sana olsun, Beni Senden başkasına muhtaç ettirme Ya RAB..! 

Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun

Size sevgi getirdim; Sevgime DUA kattım, DUA'ma mutluluk, Mutluluğa huzur kattım. DUA'mı Rabbime, âmini size bıraktım. Rabbim hakkınızda en hayırlısını nasip etsin İNŞAALLAH

Allahım! Ben elimden geleni yapıyorum, Elimden gelmeyenler için ellerimi sana açtım! Bizleri sevensin, bizleri bağışla ve hesap günü ziyana uğrayanlardan eyleme. Amin. 

Bir eş istiyorum; Gamzeleri gül kokan, gözleri ayet saçan.. Bir eş istiyorum; kalbinde ALLAH u EKBER yazan.. Bir eş istiyorum; Balayına Umre ye gitmeyi arzulayan.. Bir eş istiyorum; Sabahı secde ile karşılayan.. Bir eş istiyorum; Günahlarına pişman.. Ve ben bir eş istiyorum;Sadece RABBİM den istiyorum.. Sürekli istiyorum. Çünkü EFENDİMİZ(S.A.V.)hadis'ini biliyorum; ALLAH DUA da ısrar edeni sever.

Allahım gönlümden geçeni bilen sensin ol de oluversin

Allah sizi insanlardan değil,Seviyomuş gibi yapan insanlardan korusun

Kaybettim diye üzüldüklerimiz İnşallah kurtulduklarımızdır Allah'ım

Bugün açtığımız kapımıza; huzur,mutluluk,sağlık ve bereket yağsın...

“Hiçbir şeyde gözümüz yok. Allah karşımıza hayırlı insanları çıkarsın. Hakkımızda hayırlı olanı versin yeter

Kalbinde iyilik, Biriktirenlerin yolu daima açıktır.. Huzura giden bütün yollarımız açık olsun İnşALLAH

Kaderimizdekini kalbimize, kalbimizdekini kaderimize yaz Allahım.

Senin nasibin seninledir, Endişe etme Er geç seni bulur, istesen'de istemesen'de Yeter ki Dilinde duân yüreğin de umudu kesme

Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana en güzel şekilde kulluk edebilmek için bana yardım eyle Rabbım. Amin. 

Ayetlerinin yüzü suyu hürmetine Ey Rabbım; Bu mübarek günde, onun da kalbini bana ısındır Rabbım. Amin.

Her şeyi çok bilmenize gerek yok Anne babanızın kıymetini bilin yeter... Bu günde duâlarını aldım elhamdulillah. Ve bu mutluluk tarif edilemez

ALLAH'ım; Verdiğine, vermediğine, Sevdirdiğine, sevdirmediğine, Bize nasip ettiğin dayanma gücüne, Dilimizden düşmeyen şükrüne, Ve sana layık olamadığımız halde, Bize gösterdiğin merhametine Binlerce kez şükürler olsun..

Ve sen, Amin demeye hiç bıkmadığım en gûzel dualarımdasın.. Korkma! Nerede kiminle olursan ol, Avuç içlerime sakladığımsın...

Merhametlilerin en merhametlisi RAHMAN ve RAHİM olan ALLAHIM! Bizleri ömrümüzün sonuna kadar, senin bizi gören ve duyan rabbımız olduğunun bilinciyle yaşat, bu dünyada ömrümüzün sonuna kadar her davranışımızda sana ve Peygamberimize hep Şahit olma bilinciyle yaşat. Amin.

EY GÜZEL ALLAHIM KİMSEYİ ANASIZ BABASIZ EVSİZ BARKSIZ VE ÇARESİZ BIRAKMA

İçimiz Allah a emanet. zira biz, hâyrı ve şerri ayırt etmekten ziyadesiyle aciziz

Allah O’dur ki, O’ndan başka ilah yoktur. Mutlak Hakim, Kutsal, Kurtuluşun Tek Kaynağı, İman Bağışlayan, Doğru ile Yanlışın Tek Belirleyicisi, Üstün, Eğriyi Düzeltip Doğruyu İhya Eden, Bütün İhtişamın Sahibi! Şanı Yüce Olan Allah her şeyden münezzehtir. O, Allah’tır; Yaratıcı, Bütün Özlere ve Görüntülere Şekil Veren Yapıcı! Bütün mükemmellik vasıfları yalnız o’nundur. Göklerde ve yerde olan her şey O’nun sınırsız şanını yüceltir. Çünkü yalnız o’dur kudret ve hikmet sahibi olan.” (Haşr suresi: 59/22-24.) 

Bizi yedirip doyuran, bizim susuzluğumuzu gideren ve bizi Müslümanlardan eyleyen Allah’a hamd olsun. 

Rabbiniz şöyle dedi: Bana dua edin, duanıza cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler aşağılanmış bir hâlde cehenneme gireceklerdir. (mü'min :60. Ayet) 

Evrendeki her bir güzelliği okuduğumuzda Yaratıcının Güzel ismine sığınabiliriz. _____//Ey bütün güzelliklerin kaynağı, evreni renklerle, tasarımlarla ve kokularla güzelleştiren Yaratıcı!.. ______//Güzelliğinin sınırsızlığına ve kuşatıcılığına sığınıyoruz. diyebiliriz. 

GÖZ sevileni arar, DUA sevilene yapılır, UYKU sevilen için bölünür, VAKİT sevilenle güzel geçer, CENNET sevilenle güzel olur. Ey SEVİLEN dostlar; gününüz hayırlı, dualarınız kabul olsun

Ey rızkIarı üzerine aIan Rabbim! Herkesin rızkını vermeye ancak sen kefiIsin. Bize heIaI rızkIar Iütfet. Amin!

Allah nasip ettirmeyeceği şeyi hayal ettirmez

Allah (a.v.c.) buyurur: ''Kullarım beni sana sorarlarsa; Muhakkak ki ben onlara çok yakınım''.(Bakara:186) Subhanallah..! 

''Ben yalnız beni yaratana taparım. Çünkü O, beni doğru yola iletecektir''. (Zuhruf:27)

Yüzünü görmeyi boş ver, varlığını hissetmeye tahammülüm yokken bile dualarımdasın.

Allahım onun gülümsemesini, daim yanımda olmasını, beraber yaşlanmamızı nasip eyle

Rabbim cümlemizin yüzünü güldürsün inşaAllah! 😊

Ey Rabbım beni ve ailemi namazı devamlı kılanlardan eyle, Ey Rabbımız duamı kabul et. (İbrahim:40)

Allah’ım bana bir yol göster, ona çıksın. .

Senin nasibin seninledir, Endişe etme Er geç seni bulur, istesen'de istemesen'de Yeter ki Dilinde duân yüreğin de umudu kesme

Allah’ım duamdaki göz yaşlarım kadar içtendir içime düşen aşkın. Kapına geldim sana kul olmaya geldim. Teslimiyetimi ömrüm boyunca sürdür ve tüm müslüman kardeşlerimi de ömürleri boyunca sana teslim olan kullarından eyle. Amin.

Sen benim gökyüzüne gönderdiğim duamın yeryüzündeki cevabısın.

"Dualarınızın başrolünde kim varsa, Allah sizi ona                      kavuştursun.."

Sen benim doğru bildiğim yanlışlarımı düzelt Allahım

Alemlerin Rabbı olan Allahım; bizim ömrümüzü sırat-ı mustakim üzere kıl ve müslüman olarak yanına al. Sen duaları kabul eden sonsuz merhamet sahibisin. Amin.

Allah'tan hayırlı eş isteyen kardeşlere ufak bir dua önerisi; " Çaya rengini veren Allah'ım bana da dengimi ver!"

Bazen içinde fırtınalar kopar.Ama sen dua dua susar Ya Rabbi dersin Gören sensin,Bilen sen

Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dile değil,Ezan okunurken ettiğim duamsın.

Kullarım sana beni soracak olursa, (bilsinler ki) ben, şüphesiz onlara çok yakınım. Bana dua edenin duasını kabul ederim.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.

Belki mezar taşıdır insandan tek geriye kalan unutma onuda başkası yaptırır gerisi yalan

“Onlar, inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.”

Şu geçeni durdursam, çekip de eteğinden Soruversem: Haberin var mı öleceğinden?

50. “Ve nefsin ve ma sevvaha , feelhemeha fucureha ve takvaha”(91 ŞEMS-7,8)

“Nefse ve onu düzenleyene ,sonra da ona hem kötülüğü hem de korunmayı ilham edene.”

31.”Liküllin cealna minküm şir’aten ve minhaca”(5 MAİDE-48)“Sizden her bir peygamber için  bir şeriat ve bir program meydana getirdik.”


Yahluku ma yeşa”(42 ŞURA-49)“[ALLAH]  DİLEDİĞİNİ YARATIR.”

(Ümmetime iletmek üzere kırk hadis ezberleyene şefaat ederim.)

hüzün ağır gelir yüreğe ama en güzel duayı ettirir sahibine

Kabrin arkası için çalışınız, hakikî saadet ve lezzet ondadır.

Hiçbiriniz kendisi için istediğini, mü’min kardeşi için istemedikçe gerçek iman etmiş olamaz.

ALLAH'tan başka yardımcısı bulunmayan çaresiz birine zulmedene ALLAH, şiddetle azap eder.

Ben yaşadıkça Kur’ân’ın kölesiyim. Ben, Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) yolunun tozuyum. Biri benden, bundan başkasını naklederse, Ondan da şikâyetçiyim, o sözden de şikâyetçiyim.

İman, iki yarımdan meydana gelen bir bütündür. Onlarda sabır ve şükürdür.

Değerli gönül dostu kardeşlerim. İslâm, îmanlı gönüllerin rahmet semâsıdır. Bu semânın altında yaşayan mü’minler, İslâmʼın huzur ve saâdetine nâil olabilmek için îman kardeşliğine muhtaçtır.

İnsan dini kadar insandır, dünya yalandır, önemli olan tek gerçek şey imandır,

Allah seni özgür yaratmışken başkasına kul olma.

" Allah'im ! Bizim kalbimize muhabbetini indir,nefsimize razi olacagin amelleri sevdir.Sevmediklerini, bize iki alemde ziyana sokanları, hayatimizdan ve kalbimizden uzaklastir

Cenâb-ı Hak, gözlerimizi ve gönüllerimizi Nûr-i Muhammedî ile nurlandırsın! O Peygamberler Sultânı’na ümmet olma şerefinin şükrünü lâyıkıyla îfâ edebilmeyi cümlemize nasîb eylesin.

Allahım Bizi Yoklukla, Sıkıntıyla, Hastalıklarla, Sevdiklerimizle İmtihan Etme

İslam dininin en büyük düşmanı cehalettir.İlimsiz din olmaz, onun için ilim öğrenmek çok büyük ibadettir

İşlediğimiz her bir günah, kafamıza giren her bir şüphe, kalp ve ruhumuza yaralar açar.

Alnı yere değmeyenin Gönü nura ermez

Dünyanın yüz bahçesi, fani olmak haysiyetiyle ahiretın baki olan bir ağacına mukabil olamaz.

İslamiye Güneş Gibidir Üflemekle SönmezGündüz Gibidir Göz Yummakla Gece OlmazGözünü Kapayan Sadece Kendine Gece Yapar

Yaprağa yeşili katan, dalda (odunda) meyveyi yaratan, gülde kokuyu unutmayan yalnızca sensin Ya Rabbi!

Bütün İnsanlar Seni Kendi Menfeati İçin İster.Ama Allah Senin menfaatin İçin Seni İster.

Allahım bizleri affet,Mazlumların ahından koru.Lütfunla lütuflandır.Biz seni çok seviyoruz sende bizi sev..

Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz, ancak senin için namaz kılar ve ancak sana secde ederiz, yalnız sana yalvarır, ancak sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. dini sözler


Dua Sözleri

dini sözler
dini sözler


Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver. Âmin, ey Rabbü’l-Âlemîn.

İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma; gönül verdin fikrinden çevirme. İman verdin, daim eyle; ihsan verdin, kaim eyle.

“ Âh duâ iyi ki varsın,Sen olmasan nasıl dertleşirdik biz Rabbimizle.Nasıl dökerdik içimizi.Düğümlü sözlerimiz bir tek O'nun huzurunda çözülüyor.Hamd olsun bizi 'duâ' ile hemhâl edene...” Duâsızlık, korkunç bir yalnızlıktır.Onun içindir ki, yegâne duâmız;'Allâh'ım... Sana duâ etmekten uzaklaştıran her şeyden, uzaklaştır bizi.

Rabbim haddini aşan duygulardan ve gece olunca çöken hüzünlerden SANA Sığınıyorum...

“DUA” sevgiliye yazılmış bir mektup gibidir.. Zarfın içerisine yüreğini koyanın, duası kabul edilir..

Son nefesimizde inşallah La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah demeyi mevlam bizlere nasip eder.

Allahı’m! Habibiyeti ve salâtıyla Cennetin kapılarını açan ve ona getirdikleri salâvatlarla ümmeti için de o kapının açılışını teyid buyurduğun Habibin Aleyhissalâtü Vesselâma rahmet et.

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört..

Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir duanın içinde bulunmaktır..

Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an bile üzeremizden..

En “HAYIRLI” Dua, “ALLAH”tan Korkan ve “TEMIZ” Bir Kalbe Sahip Birinin Yaptığı “DUADIR”

Allah’ım, mübarek günler, geceler hürmetine milletimizi terör illetinden muhafaza eyle!

Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyeLim, dua dua kabul et bizi, sana en yakın yerde ölelim..

Ey Rabbim, gönlüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz-tâ ki sözümü iyice anlasınlar.

Tek kurtuluşumsun dua’m. Seni yüreğimden dilime düşürüne hamd olsun.

Allah’ım onun gelmesi için öyle bir dua öğret ki bana, o bile amin desin.

Allah’ım! Davranışlarımızı ”İnancımızla” bütünleştir; Sözümüzü de ”Özümüzle” birleştir..

Derdime dermansın ey duam.. Seni gönlümden dilime düşürenime.. Hamd olsun..

Bugün kimsenin bizi üzemeyeceği, Hayırlar ile dopdolu bir gün olsun inşAllah..

Allah’ım bizleri iliminle zengin kıl, hiliminle zinetlendir, takva ile mükerrem kıl..

Ya Rabbi! kalblerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur.

Sen sevdirmezsen sevemeyiz; Kalbimizi cemâline ve kemâline hayran eyle Allah’ım.. Kulluğunun kapısından ayırma Ey Rabbim..!